پارك علمي پروفسور بازيما | Professor Bazima science park

پارك علمي پروفسور بازيما يكي از پارك هاي موضوعي در كشورمان ايران است. اين پارك در مساحتي حدود ۲۴۰۰ متر در طبقه چهارم مجتمع وصال واقع در منطقه گردشگري سپاد مشهد واقع شده است.
«پارك علمي پروفسور بازيما» در سه موضوع زيست شناسي، زمين شناسي و نجوم (علوم تجربي) مي باشد كه با تلفيق حوزه هاي سرگرمي و آموزش سعي دارد فضايي مفرح و آموزنده را براي خانواده ايراني فراهم آورد.
بازديد كنندگان علاوه بر آنكه از سرگرمي هاي دانش بنيان لذت مي برند، به كشف پاسخ سوالات خود پيرامون چگونگي آفرينش كهكشان ها و سياره زمين، حيات اوليه، زندگي حيوانات ماقبل تاريخ مانند دايناسور ها و فرمانروايي انسان بر روي زمين مي پردازند. در اين پارك سوار بر ماشين زمان شده تا به ابتداي خلقت جهان رفته و سفري پرهيجان را از آغاز آفرينش تا به امروز تجربه كنيم. با سوار شدن بر زيردريايي اكتشافي سري به دنياي عجيب جانوران زير دريا خواهيم زد. براي اولين بار در كشور به همراه پزشك پروفسور بازيما با عبور از داخل دهان يك انسان غول پيكر و سفر درون اندام هاي بدن، به كشف اسرار بدن انسان خواهيم پرداخت.
بازيهاي پارك پروفسور بازيما نيز در نوع خود منحصر به فرد مي باشد به طوريكه مي توان در سيميلاتور پرواز همچون يك خلبان پرواز روي شهر مقدس مشهد را تجربه نمود. با ژيروسكوپ فضايي تست هاي مقدماتي فضا نوردي و شبه بي وزني را تجربه نمود. با مريخ نورد بازيما به كاوشگري در سطح مريخ پرداخته و در آسمان نماي خورشيدي(پلانتاريوم) فضاي لايتناهي آسمان ها را به نظاره بنشينيم و در آكادمي زيست شناسي مانند يك پزشك به تشريح بدن انسان يا قورباغه پرداخته و مانند يك پرستار از تزريق گرفته تا احياء قلبي را به صورت عملي انجام دهيم و بالاخره دختر خانمها در فضاي خصوصي اتاق ربان صورتي از طريق بازي و سرگرمي پاسخ تمام سوالات مربوط به دوران بلوغ (جسماني و رفتاري) و يا سئوالات مربوط به جنس مونث را خواهند يافت.