پارك طبيعي هفت حوض (دره هفت حوض)

يكي از زيباترين جاذبه هاي طبيعي مشهد كه در دل كوه هاي خلج جا داره هفت حوضه. اين منطقه حدود ۷ كيلومتر با مشهد فاصله داره. بعد از طي اين مسافت بايد ماشين را پارك كنيد و باقي مانده مسير كه ۲ كيلومتر است رو پياده طي كنيد. اين منطقه شامل ۷ حوضچه طبيعيِ كه آب در آنها جريان داره . بعضي از اين حوضچه ها به اندازه يك استخر كوچك وسعت دارن. آب بعد از عبور از اين هفت حوضچه به حوضي بزرگتر مي ريزه و رودخانه مسيرش رو ادامه مي ده. اين پديده طبيعي حوض ها يا «دولين هاي» متعدد، بر اثر فرسايش شيميايي توسط باران هاي اسيدي در بستر يكي از سرشاخه هاي رودخانه طرق از در ارتفاعات رو به جنوب بينالود شگل گرفته.
بكر و دست نخورده بودن اين منطقه، پرتردد و پر بازديد نبودن و سكوت عجيبي كه در آن حكمفرماست آرامش عجيبي به شما هديه مي كنه؛ تنهاصداي جريان آب، گوش ها رو نوازش مي ده.
براي رسيدن به زيباترين پديده و جاذبه طبيعي شهر مشهد، بايد به دل كوه هاي خلج در اطراف مشهد سفر كنيد. بعد از وارد شدن به شهرك سيدي و جاده خلج، بعد از طي كردن حدود ۳ كيلومتر از جاده، به دوراهي مي رسيد. بايد جاده اتوبان و آسفالت سمت چپ رو ادامه بديد تا به ميدان مانندي برسيد. اگر قصد سفر به اين منطقه رو داريد بايد بدونيد بعد از رسيدن به اين ميدان بايد اتومبيل تان را پارك كنيد، حدود ۲ كيلومتر از مسير رو پياده طي كنيد تا به «هفت حوض » برسيد. به دليل و جود سنگ هاي صاف و صيقلي بايد جانب احتياط را پس از ورود به منطقه فراهم نمود. به گردشگران توصيه مي شه حتي المقدور و به علت كوهستاني بودن منطقه بين طلوع تا غروب آفتاب از محيط طبيعي و دلپذير اين مكان استفاده كنيد و وسايل و لوازم مناسب از قبيل كفش، لباس و... به همراه داشته باشيد.